I live in my world...And you?

ICQ

370-577-418

E-Mail

A ještě něco

MyWorld.nazory.eu

Zbraně

Airsoftové zbraně

Airsoftové zbraně (známé v angličtině jako „airsoft guns“, nebo podle některých výrobců, například Cybergun a Crosman jako Soft Air guns) jsou zbraně vystřelující malé kuličky o průměru 6mm nebo 8mm, které pracují na principu stlačeného vzduchu.
Airsoftové zbraně (známé v angličtině jako „airsoft guns“, nebo podle některých výrobců, například Cybergun a Crosman jako Soft Air guns) jsou zbraně vystřelující malé kuličky o průměru 6mm nebo 8mm, které pracují na principu stlačeného vzduchu. Tyto zbraně mohou být nabíjené manuálně, elektricky nebo mohou střílet pomocí stlačeného plynu. Airsoftové zbraně jsou podle zákona o zbraních plynovými zbraněmi spadajícími do kategorie D, tudíž je může vlastnit osoba starší 18 let. Levné airsoftové zbraně se často používají jako hračky, ačkoli některé dražší modely se mohou používat i jako tréninkové zbraně pro střelbu, nebo při airsoftových hrách, které jsou podobné paintballu.

Obvykle jsou tyto zbraně replikami opravdových zbraní (pouze ve vzhledu), ale občas se objeví i repliky fiktivních zbraní, jako je například M41A Pulse Rifle z filmu Vetřelci. Některé levné airsoftové zbraně jsou v určitém poměru zmenšené modely zbraní (jako jsou například Boys modely některých výrobců) nebo i karikatury zbraní (například mini-electrics).

Jelikož jsou airsoftové zbraně vizuálně přesnými replikami zbraní, jsou často používány jako rekvizity ve filmech.

Přestože všechny tři modely airsoftových zbraní: manuální, plynové i elektrické pracují na stejném principu při kterém stlačený plyn (vzduch) vystřeluje kuličku, všechny typy mají své výhody i nevýhody.

Zdroj:Wikipedie

Žádné komentáře
 
spartafandislusne.cz Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :))